Міністерка юстиції Німеччини Штефані Губіґ відвідала Київ для відзначення Конституції
Міністерка юстиції Німеччини Штефані Губіґ прибула до Києва 26 червня. Це її перша поїздка до України з моменту призначення на посаду понад рік тому. Як повідомили у посольстві Німеччини, візит здійснено з нагоди 30-ї річниці Конституції України, яка була ухвалена 28 червня 1996 року.
“Конституція України є символом прагнення до правової держави та частини Європи, де вирішальне значення має сила права, а не право сильнішого”, — підкреслила Губіґ. Вона планує взяти участь у конференції, присвяченій ювілею Конституції, а також підписати робочу програму співпраці в правовій сфері між Україною та Німеччиною на найближчі роки. Ця програма також підтримує процес вступу України до ЄС, де питання верховенства права, судової системи та боротьби з корупцією будуть мати ключове значення.
Губіґ нагадала, що відвідувала Київ у 2014–2015 роках, виконуючи обов’язки статс-секретаря Федерального міністерства юстиції, одразу після подій Євромайдану.
“Сьогодні я відвідую країну в умовах війни. Країну, яка стоїть на захисті свободи Європи від Росії. Німеччина рішуче підтримує Україну в захисті її свободи та в зміцненні верховенства права”, — зазначила міністерка.
Цей візит свідчить про міцні зв’язки між Німеччиною та Україною, а також про підтримку європейських цінностей та прагнень українського народу.