Політика 6 годин тому

У Ukraina повернулися 160 військових з полону внаслідок обміну з Росією

Україна та росія провели обмін полоненими

26 червня між Україною та росією відбувся обмін військовополоненими. Україні повернули 160 військових, які перебували в полоні з 2022 року. Це вже 76-й обмін полоненими між росією та Україною.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що серед звільнених є військовослужбовці Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, нацгвардійці та прикордонники. Вони захищали Україну в таких місцях, як Маріуполь, “Азовсталь”, а також на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомили, що серед звільнених є 115 оборонців Маріуполя. Крім солдатів і сержантів, вдалося повернути 58 офіцерів.

Наймолодшому із звільнених захисників виповнилося 26 років, а найстаршому — 66.

“Усі визволені пройдуть медичний огляд, отримають необхідне лікування, грошові виплати та документи, а також пройдуть реабілітацію для повернення до суспільства після тривалої ізоляції у полоні”, — повідомили у Коордштабі. У штабі також зазначили, що США та ОАЕ брали участь у посередництві під час обміну полоненими.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що з полону повернулися сім українців, які відзначать день народження в червні, з яких двоє святкували два дні тому.

5 червня також відбувся обмін полоненими, під час якого до України повернулися 185 захисників. Серед звільнених були військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Це різні військові, які брали участь у бойових діях на різних ділянках фронту.

Цей обмін стає частиною довготривалого процесу, який триває з початку конфлікту, спрямованого на повернення українських військових з полону.