У Житомирській області викрито схему незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон
На Житомирщині правоохоронці викрили міжрегіональну схему незаконного переправлення військовозобов’язаних за кордон. За свої послуги організатори вимагали 15 тисяч доларів.
За інформацією місцевої СБУ, до цієї злочинної схеми були залучені двоє осіб: працівник територіального центру комплектування на Волині та військовослужбовець з місцевості. Вони шукали чоловіків, які прагнули уникнути мобілізації, обіцяючи їм організувати виїзд до Європи обхідними шляхами.
Після отримання авансу зловмисники надавали інструкції клієнтам, наймали перевізників для доставки до прикордонних районів та ділилися маршрутами для втечі через лісові території.
Один із організаторів був затриманий у центрі Житомира під час отримання авансу від 34-річного мешканця. Іншого підозрюваного одночасно затримали в Ковелі на Волині.
Обом фігурантам висунуто обвинувачення за частиною 3 статті 332 Кримінального кодексу України – за організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон за попередньою змовою. Санкція цієї статті передбачає покарання до дев’яти років позбавлення волі.
Слідство триває, а правоохоронці встановлюють усі деталі справи та можливих спільників злочинців.