Надзвичайні події 24 дні тому

З полону повернулися десять захисників із Житомирщини, серед них воїни з Коростенщини

З полону повернулися воїни з Коростенщини: загалом додому їдуть 10 захисників із Житомирщини.

Для багатьох родин на Житомирщині 15 травня став довгоочікуваним днем, якого вони чекали майже чотири роки. У ході великого обміну полоненими в цей день додому повернулися двоє військових із Коростенської громади — Олександр Копишинський і Сергій Мороз. Загалом із російського полону звільнили десятьох військових із Житомирської області.

Олександр Копишинський, 1997 року народження, служив у 54 окремій механізованій бригаді. Він зник безвісти 16 червня 2022 року в районі Сєвєродонецька. Сергій Мороз, теж 1997 року народження, є матросом 36 окремої бригади морської піхоти та зник у районі Маріуполя.

У рамках цього ж обміну додому повернувся ще один захисник із Коростенського району — старший сержант Олексій Коркушко з Овруцької громади. Він був у російському полоні з квітня 2022 року. В Овруцькій міській раді зазначили, що після довгого очікування, болю та надії, воїн нарешті повернувся на рідну землю.

Також повернулися захисники з інших громад Житомирщини. Серед них Андрій Хмільовський із села Красногірка, який провів у неволі чотири роки, потрапивши в полон 17 травня 2022 року під час евакуації Маріупольського гарнізону. Ще одним звільненим є житель села Зороків Ігор Пивовар.

Нагадаємо, 15 травня відбувся перший етап обміну «1000 на 1000». Україна змогла повернути з російського полону 205 захисників, більшість з яких перебували в неволі з 2022 року. Серед звільнених — десятеро воїнів із Житомирської області.